Home

Announcements

About Us

Lodge Officers

District 57 Locals

Apprenticeship

Contractors

Maps

Training

Work Outlook

TWIC Info

Calendar

Retirees

Memoriam

Photos

Links
Apprenticeship
2011 Graduate Apprentices
Composite Picture
 


Local 455

Local 455 (Pictured Left to Right)
1st Row: Loyed Lindsey, Rodney Green, Melanie Lovelace, Aaron Bryant, Chris Cole
2nd Row: Barry Toth, Damon Thompson, Justin Johnson, Wade Caperton, Shane Gilbreath
3rd Row: Dennis Armstead, Jeffrey Pitt, Steven Cagle, Terry Marks, Adam Helmick


Local 454

Local 454 (Pictured Left to Right)
1st Row: Dustin Pelfrey, Lee Lunsford, Robert Goforth, Thomas Barker, Matthew Leroy, Tiny Hamilton
2nd Row: Jeremy Tate, Daniel Lipscomb


Local 263

Local 263:  Jeremy Harris


Local 108

Local 108 (Pictured Left to Right)
Javonna Martin, James Brown, Dwayne Marshall, Jason Steadman, Jermar Carlisle


Local 112

Local 112 (Pictured Left to Right)
Charles Potter, Steven Foshee, Billy Robinson


Local 592

Local 592:  Johnny Brookbank



2010 Graduate Apprentices

Local 455

Local 455 (Pictured Left to Right)
1st Row: Mamie Cherry, James “Turtle” Keen, Rebecca Buchanan, Russell Bragwell, Tommy Coffee
2nd Row: Frank “Shadow” Page, Keith “Oaktree” Handshoe, Scott Murphy, Joseph “Jo-Jo” Clemens, Donald “Critter”
               Crider, Daniel Dingler


Local 454

Local 454 (Pictured Left to Right)
1st Row: Casey Pope, Tyrone Beck, Casey Coker, Marcus Hickey, Elijah Keesler
2nd Row: Craig Steed, Trevan Guess, Rick Fisher, Tim Hale, Josh Tart
3rd Row: Wes Smith, Chris Kincannon, Shaun Neal, Lee Popham, Devin Barnes, Josh Gentry


Local 263

Local 263 (Pictured Left to Right)
Adam Forsyth, John Allen, Art Pinnick, Chris Webb, Zach Stanford


2009 Graduate Apprentices

(Pictured Left to Right)
1st Row: Jeremy Werfel, Tracy “Flea” Beverly, Carey Clement, Lynn “Plumb Bob” Presley
2nd Row: Tyler Hamilton, Lynn DeLano, Alex “Stump” Miller, Kathy Frank, Eric “Thumper” Binion, Jeff Hollingsworth, Rico Dillard
3rd Row: Gilbert Borden, Geoffrey “8-Ball” Williams, William Fountain, Byron Allen, Chris Young, Derrick Malugen, Scott Kring, Brennan
              Miles, Barry Zollicoffer
4th Row: Matthew Carter, Stratton Oakley, Bo Tinin, Matthew “Candyman” Floyd, Dale Thompson, Otis Sistrunk, Andrey Vinson, Adam
              Wilson

 

 Apprentice Instructors

(Pictured Left to Right)
1st Row: Edwin S. “Tres” Howard III, Barry Campbell, Sidney Dobbs
2nd Row: William “Budda” Turman, Alex Keel, Doug Hall



HomeAnnouncementsAbout UsLodge OfficersDistrict 57 LocalsApprenticeshipContractorsMapsTrainingWork OutlookTWIC InfoCalendarRetireesMemoriamPhotosLinks